Rezervasyon

Adınız ve Soyadınız

E-mail

Telefon Numaranız

Giriş Tarihi

Çıkış Tarihi

Kişi Sayısı

Ekstra İstekleriniz

captcha


Değerli misafirlerimiz,

Siz kıymetli misafirlerimizin 2020 yılında sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirmesi için tesisimizde yaptığımız çalışmaları aşağıda sunmaktayız. Sizleri yeniden aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Otelimiz Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın “Turizm İşletmesi” belgesine sahip olup Türkiye Cumhuriyeti Turizm ve Kültür Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Bu çerçevede tüm Dünya’yı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 virüsü nedeniyle otelimizde misafirlerimizin sağlığı ve güvenliği için, bakanlığın açıkladığı genelgeler doğrultusunda önlemler alınmıştır.

1- İşletme genelinde COVID-19 ve hijyen kurallarını/uygulamalarını kapsayan bir protokol hazırlanmıştır.

2- Misafir kabulünde COVID-19 tedbirleri ve uygulamalarına ilişkin yazılı bilgilendirme yapılır, ayrıca tesis genelinde misafirin ve personelin kolayca görebileceği yerlerde uygulanan/uyulması gereken kurallara ve sosyal mesafelere ilişkin görsel bilgilendirme yapılmıştır. Sıra oluşabilecek her yerde sosyal mesafe işaretlemeleri yapılmıştır.

3- Hastalık şüphesi gösteren misafir veya personel belirlenmesi halinde, yetkililere haber verilir, sağlık kuruluşu tarafından hasta devir alınıncaya kadar izole edilir, hizmetleri güvenlik tedbiri alınmış personelce sağlanır, COVID-19 teşhisi konmuş ise konaklamanın sona ermesinden sonra müşteri odası standartlara uygun malzeme ile dezenfekte edilir ve havalandırılması sağlanır.

Misafir Kabulü

4- Tesisimiz, sosyal mesafe kuralları korunarak belirlenmiş kapasitede misafir kabulü yapar.

5- Misafirler tesise girişte temassız ateş ölçümü uygulamaları, dezenfeksiyon halıları (paspasları) ve el dezenfeksiyon imkânı ile karşılanır. Talep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulur. Mümkün olduğunca, temassız ödeme alınır.

6- Misafirlerden son 14 gün içerisinde bulunduğu yerlerin, varsa kronik rahatsızlıklarının, COVID-19 geçirip geçirmediklerine ilişkin bilgilendirme istenilir.

 

Genel Kullanım Alanları

7- Bütün genel kullanım alanlarında sosyal mesafe planına uygun olarak düzenleme yapılmıştır.

8- Aynı odada konaklayan veya aynı aileden olan misafirlerin genel mahal kullanımlarında birbirleri ile sosyal mesafe şartı aranmaz.

9- Tesis içerisinde çocuklara ayrılmış oyun odaları, çocuk kulübü, lunapark, oyun bahçesi-alanı gibi üniteler hizmete açılmaz.

10-Genel tuvaletlerin giriş kapıları uygun şekilde paravan konularak giriş kapıları açık tutulur.

11-Plaj-havuz havluları kapalı poşetler içinde veya görevli personel tarafından misafir kullanıma sunulur.

12-Yemek servisi verilen masalar arası mesafe 1,5 metre, yan yana sandalyeler arası 60 cm olacak şekilde düzenlenir. Servis personeli, servis esnasında mesafe kurallarını korumaya ve temastan kaçınmaya özen gösterir. Eldiven ve maske takar.

13-Açık büfe uygulaması yapılması halinde açık büfenin misafir tarafına misafir erişimini engelleyecek şekilde pleksiglas veya benzeri bariyer yapılmıştır, servis ise mutfak personeli tarafından sunulur.

14-Genel kullanım alanlarında yer alan çay/kahve makinesi, su sebilleri, içecek makinesi gibi araçların kaldırılması veya misafirin servis elemanı aracılığıyla servis alması sağlanır. Yemek masaları, sandalyeler her kullanımdan sonra dezenfekte edilir. Tüm servis malzemeleri bulaşık makinesinde yıkanır. Şeker, tuz, baharat, peçete gibi malzemeler tek kullanımlık ürünler olarak kullanılır.

 

Genel Temizlik ve Bakım

15-Tüm alanların temizliği, yüzeyin niteliğine göre standartlara uygun dezenfeksiyon malzemeleri ile ve uygun sıklıkta yapılır.

16-Yapılan temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerin izlenebilirlik kayıtları tutulur.

17-Tuvaletlerin zeminleri, klozetler, pisuvarlar, lavabolar, musluk ve batarya başlıkları, kapı kolları sık sık temizlenir, dezenfekte edilir. Devamlı sıvı sabun bulundurulur.

18-Yapılan tuvalet temizliklerinin izlenebilirlik kayıtları tutulur.

19-Havalandırma ve klima sisteminin ve çamaşır, bulaşık makinesi gibi diğer araç, gereç, malzeme, donanımın periyodik bakımları ve gerekli olanlarının sterilizasyonu sağlanır.

20-Kapı kolları, tırabzanlar, elektrik düğmeleri, post cihazı, televizyon kumandası, telefon, havlu kartı, oda kartı veya anahtarı, odalarda yer alan su ısıtıcıları, gibi elle teması yoğun olan yüzeylerin sık sık dezenfektanla temizliği yapılır. Bu alanların izlenebilirlik kayıtları tutulur.

21-Müşteri odaları, odalarda elle temas edilen yüzeyler ve telefon, kumanda, su ısıtıcısı, kapı-pencere kolları gibi donanımlar misafirin konaklaması sona erdiğinde dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenir. Odalarda mümkün  olduğunca tek kullanımlık buklet malzemeleri ve bilgilendirme formları kullanımı sağlanır.

22-Müşteri odaları maske takan personel tarafından, her müşteri odası için tek kullanımlık eldiven kullanılarak yapılır.

23-Covid-19 teşhisi konan müşteri veya personel odasının havlu, nevresim, yastık ve çarşafları ayrı toplanır ve ayrı yıkanması sağlanır.

24-Kapalı mahallerin sıklıkla doğal havalandırması sağlanır. Klimaların / havalandırma sistemlerinin filtreleri sık sık değiştirilir.

25-Personel kullanım alanlarına ve müşteri genel kullanım alanlarına gri renkli kapaklı atık kutuları konulmuştur, bu kutuların sadece maske, eldiven gibi malzemeler için olduğu belirtilir, bu atıklar bertaraf sırasında diğer atıklarla birleştirilmez.

26-Mutfak ve ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü donanım ve ekipmanın, tezgâh ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanır.

27-Gıda üretim alanına ham madde ve ürün sevklerinde ve mutfak alanında hijyen bariyerleri, sterilizasyon cihazları, el ve vücut hijyeni için gerekli alet ve ekipman bulundurulur.

28-Mutfak alanlarına görevli olmayan personel giremez.

29-Bütün gıdalar kapalı dolaplarda veya üzeri kapalı olarak saklanır.

30-Çapraz bulaşmayı önlemek için, işlem görmemiş gıda maddeleri ile hazırlanmış gıdalar mutfakta birbirlerinden ayrı yerlerde muhafaza edilir.

31-Hiçbir gıda maddesi zeminle temas ettirilmez.

32-Mutfak personeli çalışma esnasında iş kıyafeti ve kişisel koruyucu ekipman kullanır, ellerini düzenli olarak yıkar ve dezenfekte eder.

33-Mutfakta, personelin uyması gereken kurallar ve iyi hijyen uygulamaları ile ilgili görsel/yazılı bilgilendirme yapılır.

34-Tesisin tamamında (barlar, snack barlar dâhil) servis malzemeleri bulaşık makinasında yıkanır.

35-Havuz suyunun, havuz ve plaj çevresinin temizliği ve hijyeni azami ölçüde sağlanır.

36-Klor seviyesi açık havuzda 1-3 ppm arasında tutulur. Periyodik ölçümlerin izlenebilirlik kayıtları tutulur.

 

Personel

37-Personelin düzenli sağlık kontrolü yapılır, birlikte yaşadığı kişilerin COVID-19 açısından izlenebilmesi için personelden periyodik bilgi alınır.

38-Tüm personele salgın ve hijyen konusunda özel eğitim verilmiştir.

39-Personel girişinde temassız ateş ölçümü uygulamaları yapılır, dezenfeksiyon paspasları ve el dezenfeksiyonu veya antiseptiği bulundurulur.

40-Personele, çalışma yerine, misafirler ve ortam ile temasına uygun kişisel koruyucu donanım (maske, cerrahi maske, eldiven) ile el dezenfeksiyon imkânı sağlanır ve kullanımı izlenir.

41-Personel kıyafetlerinin günlük temizliği ve hijyeni sağlanır.

42-Aynı vardiyada mümkün olduğunca aynı personelin çalıştırılmasına özen gösterilir.

43-Bütün personel mahalleri sosyal mesafe koşullarına uygun olarak düzenlenir.

44-Tesis bünyesindeki personel lojmanında, en fazla 4 kişilik odalarda konaklama sağlanır.

45-Personel kullanımında olan yerlere personel olmayan kişilerin erişimine izin verilmez.

46-Mal tedariki veya başka sebeplerle (tamir, bakım, vb) tesise geçici olarak kabul edilen kişilerin temasının asgari düzeyde tutulmasına yönelik kurallar belirlenerek uygulanması izlenir.

47-Personelde hastalık belirtileri tespiti halinde en yakın sağlık kuruluşuna başvurması sağlanır.

Rezervasyon Kurallarımız

1. Rezervasyonlar; kişi sayısı, check-in ve check-out tarihleri belirtilerek, kaparo ödemesi yapılarak ve bu ödemenin ibrazı sonrası gerçekleşir.

2. İşletmeci, kaparo ödemesinin ibrazıyla birlikte, misafirin belirttiği kişi sayısına ve tarihe uygun şekilde düzenlediği odayı misafire hazır bekletecektir.

3. Rezervasyonun herhangi bir iptali durumunda, ödenen kaparo bedeli geri ödenmeyecektir.

4. Misafir, belirttiği check-in tarihinin bir gün sonrasında saat 07:00’a kadar check-in yapma hakkına sahiptir. Belirtilen saatin sonrasındaki check-inler, işletmeciye haber verilmediği takdirde kabul edilmeyecek ve rezervasyonun iptali gerçekleşecektir.

5. Misafir, otele girişinden sonra, teyit ettiği tarihten erken check-out yapmak ister ise; kalan geceleme ücretinin tamamı, misafirden tahsil edilir.

6. İşletmeci, kaparo ibrazından sonra, belirtilen tarihte misafirine oda sağlayamazsa, aynı şartlarda başka bir oteli aynı fiyattan bulma yükümlülüğüne sahiptir. Aynı fiyatlarda bulamaz ise, iki oda arasındaki fiyat farkı işletme tarafından ödenecektir.

7. Bu kurallar, işletme bölgesinde gerçekleşen ve işletmeye zarar veren doğal afetler durumunda geçerli değildir.